Dodaj firmę za darmo
Skorzystaj z notatnika
StartDodaj firmęEdytujWyróżnij sięSzukajMapaTrasaPomocKontakt

Kategorie

Dodaj do notatnika

NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci

Pszczyna, woj. śląskie, kod 43-200
Ulica: Katowicka 6
Telefon: 324473684
Fax: 324473684
Strona www: http://www.hospicjumdladzieci-slask.org.pl
Email: fundacja@hospicjumdladzieci-slask.org.pl
Kliknij tutaj aby zaktualizować dane lub je usunąć!
Kliknij tutaj aby wyznaczyć drogę dojazdu!
Kliknij aby pobrać stronę w formacie PDF lub HTML!
Trwa ładowanie zdjęć...

Opis

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci została założona przez docenta dra hab. n. med. Janusza Świetlińskiego w styczniu 2009r. Do realizacji celów statutowych fundacja powołała NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci z siedzibą w Pszczynie, który rozpoczął swą działalność 02.09.2009r.

Zadaniem zespołu hospicjum jest udzielanie pacjentom i ich rodzinom nieodpłatnej pomocy medycznej i niemedycznej w promieniu 100 km od swojej siedziby. Pomoc medyczna to opieka lekarska, pielęgniarska i rehabilitacyjna, sprawowana przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. W godzinach od 8.00 do 15.00 zespół nawiązuje kontakt telefoniczny z rodzicami i odbywa planowe wizyty. Po godzinie 15.00 opiekę przejmuje zespół dyżurny. W tym czasie, w razie potrzeby rodzice mogą nawiązać kontakt z pielęgniarką, dzwoniąc na numer telefonu dyżurnego.

Każda z pielęgniarek opiekuje się czterema pacjentami, odwiedzając każdego z nich minimum 2 razy w tygodniu, wykonując zabiegi pielęgnacyjne, dokonując pomiarów parametrów życiowych oraz pełniąc opiekę nad dzieckiem w czasie nieobecności rodziców lub towarzysząc mu w trakcie konsultacji specjalistycznych. Lekarz odwiedza każde dziecko raz na 2 tygodnie, a w razie potrzeby częściej, zarówno w dni powszednie, jak i świąteczne. Stosuje leczenie objawowe oraz organizuje konsultacje specjalistyczne. Rehabilitant zarówno uczy rodziców jak i wykonuje zabiegi fizjo- i fizykoterapeutyczne oraz udziela instrukcji obsługi potrzebnego sprzętu medycznego.
Pomoc niemedyczna to wsparcie socjalne i psychologiczne. Pomoc socjalna polega m.in. na refundacji leków, pampersów i odżywek, pomocy w uzyskaniu zasiłków, organizacji wypoczynku wakacyjnego oraz wsparcia w pokonywaniu codziennych zmartwień. Pomoc psychologiczna to wsparcie udzielane zarówno pacjentom, jak i ich rodzeństwu i rodzicom. Polega na ocenie rozwoju psychoruchowego, emocjonalnego i poznawczego, pracy z kryzysem emocjonalnym rodziców przy zastosowaniu elementów arteterapii, kontaktu terapeutycznego i wsparcia informacyjnego. Kontakt z psychologiem możliwy jest przez całą dobę.

Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się 17 dzieci. Mieszkają one w Tychach, Mikołowie, Ornontowicach, Łaziskach, Katowicach, Sosnowcu, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej oraz Tarnowskich Górach. Są to dzieci z chorobami ograniczającymi życie, u których zakończono diagnostykę i leczenie przyczynowe.

Od września 2009 r. wielokrotnie odwiedziliśmy naszych pacjentów w domu, służąc pomocą medyczną, opieką w trakcie konsultacji specjalistycznych, dowożąc je do lekarza zarówno w obrębie Śląska jak i poza nim. Wypożyczyliśmy bezpłatnie potrzebny sprzęt medyczny. W ramach pomocy socjalnej partycypujemy w kosztach stosowanych leków, pampersów, cewników i rurek tracheostomijnych, uzyskaliśmy pokrycie kosztów zakupu butów ortopedycznych i wymiany okien. Organizujemy akcje mikołajkowe, gwiazdkowe, wielkanocne i urodzinowe, jesteśmy w trakcie organizacji kolejnych, związanych z Dniem Dziecka.

Kategorie

Hospicja

Słowa kluczowe

Hospicjum, wypożyczalnia, sprzętu, medycznego, opieka paliatywna
Powyższa mapa ma charakter pomocniczy, a wskazywane obiekty mogą znajdować się w innych lokalizacjach.
Często szukane frazy: hospicjum domowe i stacjonarne, opieka paliatywno hospicyjna, medycyna paliatywna, hospicjum dla dorosłych z chorobą nienowotworową, opieka nad chorymi, wolontariat, leczenie bólu.
Aktywacja: 20/04/2010 13:09:03, edycja: 20/04/2010 13:16:08.